15.7. - 27.7. 2024 Celofiremná dovolenka
Objednávky expedujeme od 29. 7. 2024

   +421 905 410 728

Dodanie od 4,2 €, nad 120 € zadarmo

 Skladom  -  znamená
priamo v našej predajni

G21 Box na údenie - nerezový

9,80 €
Ihneď k odberu / expedícii
SKU
P - 635408
Chcete si dopriať ešte lepšiu chuť grilovaných špecialít? Máte plynový gril a chýba vám tá dymová aróma, typická pre grilovanie na drevenom uhlí? Alebo chcete prekvapiť svojich hostí jedinečným chuťovým zážitkom? Táto malá, na prvý pohľad nenápadná „kovová škatuľka s dierkami“ vás dostane na vyššiu úroveň grilovania, priamo medzi majstrami grilu.

Chcete si dopriať ešte lepšiu chuť grilovaných špecialít? Máte plynový gril a chýba vám tá dymová aróma, typická pre grilovanie na drevenom uhlí? Alebo chcete prekvapiť svojich hostí jedinečným chuťovým zážitkom? Táto malá, na prvý pohľad nenápadná „kovová škatuľka s dierkami“ vás dostane na vyššiu úroveň grilovania, priamo medzi majstrami grilu.

Aké výhody prináša grilovanie s boxom na údenie?

Dômyselne riešená nerezová škatuľka s vekom sa po naplnení drevenými lupienkami alebo štiepkami zavrie a vloží medzi horáky plynového grilu, prípadne na rošt grilu na drevené uhlie alebo grilu elektrického.

Po zatvorení veka grilu a zahriatí grilu sa z namočených drevených lupienkov začne uvoľňovať dym, ktorý naplní grilovací priestor a grilované mäso, ryby alebo ďalšie špeciality získajú jedinečnú dymovú arómu. Box na údenie sa skvele hodí aj pre doúdenie syrov, ovocia a zeleniny na grile.

Nerezový box pre získanie dymovej arómy pri grilovaní.

Prevedenie grilovacieho náradia – boxu na údenie

G21 box na údenie s vekom je pevný a stabilný aj pri vysokej teplote vo vnútri grilu. Vyrobili sme ho z nerezu a opatrili otvormi v spodnej stene aj vo veku. Vďaka týmto prieduchom sa dym uvoľňuje von z boxu a plní vnútorný priestor grilu.

Box na údenie je pri rozmeroch 23 x 9 cm a výškou 4 cm kompaktný a medzi horáky plynového grilu alebo na rošt grilu na drevené uhlie alebo grilu elektrického ho tak ľahko umiestnite.

Veko grilu nechajte po celý čas grilovania s údiacim boxom zatvorené, aby dym mohol cirkulovať vnútri.

Tipy pre maximálne využitie údiaceho boxu

Namáčať alebo nenamáčať? Pred použitím odporúčame drevené lupienky alebo štiepky namočiť, aby vznikal dym a štiepky nezhoreli. Po namočení z drevených štiepkov dôkladne vyžmýkajte tekutinu, príliš mokré triesky a lupienky by sa namiesto dymenia len naparovali.

Chuť grilovaného mäsa či iných dobrôt a dymová vôňa by sa mali navzájom zladiť. Využite grilovací dymový box naplno a vložte do neho štiepky z rôznych druhov dreva podľa toho, čo práve grilujete.

Pohrať sa môžete aj s tekutinou, do ktorej drevené odrezky, štiepky alebo lupienky namáčate – citrónová šťava dodá vynikajúcu dymovú arómu rybám, morským plodom alebo bielemu mäsu, vyskúšať môžete aj jablkovú alebo ananásovú šťavu a výborná je tiež aróma z dymu drevených lupienkov, namočených v pive alebo ľahkom víne.

Čím box naplniť?

Pri voľbe drevených štiepok, lupienkov alebo odrezkov do boxu na údenie máte veľký priestor na experimentovanie a objavovanie. Vyskúšajte rôzne typy dreva, škála chutí je neuveriteľná. Drevené lupienky alebo štiepky z orecha sa hodia k hovädziemu aj bravčovému mäsu. Dym z orechových štiepkov je silný a veľmi aromatický.

Drevo z jablone je ideálne pre bravčové mäso a hydinu, jeho dymová aróma je jemná a sladkastá.

Čerešňové drevo je skvelé a univerzálne, vhodné pre bravčové, hovädzie, hydinové i zverinu. Sladká a jemná chuť, ktorá sa dobre mieša s inými drevinami.

Jelšové štiepky alebo lupienky sú ideálne k rybám a hydinovému mäsu. Ich dym je jemný a mäsu dodá nasladlú arómu.

Hlavné prednosti grilovacieho boxu na údenie

  • odolné prevedenie z nerezového plechu
  • ľahká údržba
  • kompaktné prevedenie s chytro umiestnenými prieduchmi a vekom
  • univerzálne použitie pre plynové a elektrické grily aj grily na drevené uhlie
Ďalšie informácie
EAN 8595627420635
Dĺžka 23,00 cm
Šírka 9,50 cm
Výška 4,00 cm
Rozmery 23 x 4 x 9,5 cm
Materiál (text) nerezová oceľ
Materiál Oceľ - Nerez
Balenie 1 kus
Výrobca G21
Hmotnosť 0.280000
Copyright © 2009- , JUMAKL, s.r.o., všetky práva vyhradené